Sběr vršků a pomoc Klárce

Na podzim tohoto školního roku jsme se dohodli s dětmi naší školy, že budeme pomáhat přírodě nejen sběrem papíru, který na naší škole probíhá již několik let, ale i sběrem vršků od PET lahví (recyklací se získá čistý polyetylen). Děti sbíraly vršky ve škole, doma, zapojily do akce své rodiče, prarodiče. Vršky si ukládaly ve svých třídách k třídním učitelům. Nikdo tak do poslední chvíle nevěděl, kdo je na tom nejlépe a kolik vršků od PET lahví má každá třída nastřádáno. Vršky jsme chtěli původně odevzdat do firmy, která se jejich recyklací zabývá a získat tak opět nějakou částku pro děti ke zvelebení školy.

Ještě před koncem sběru jsme se však dozvěděli, že malá 17měsíční Klárka Slezáková ze Zlína potřebuje mnoho kompenzačních pomůcek, aby se mohla kvalitněji zařadit do života. Její rodiče rozjeli kvůli jejímu onemocnění (trombóza hlavních mozkových splavů)

akci, při které žádají všechny, kdo jsou ochotni jim pomoci, aby jim zaslali vršky od PET lahví. Oni pak za získané finanční prostředky z odevzdaných vršků mohou tentokrát koupit speciální kočárek (80 000 Kč) pro svou velmi nemocnou dceru. Ani chvilku jsme neváhali. Všechny děti byly nadšeně proto, abyse vršky poslaly nemocné Klárince.http://naseklarinka.webnode.cz/

Ve čtvrtek 26.5. žáci 9.B během vyučování navštívili všechny třídy a vážili nasbírané vršky. Nejvíc vršků v přepočtu na počet žáků ve třídě nasbírala třída 2.A (35,8 kg), druhé místo patřilo třídě 6.B( 38,2) a třetí místo 1.B (33,6 kg). Moc všem děkujemeza každý přinesený vršek a prosím sbírejte dál, ať můžeme pomáhat i v příštím školním roce. Celkově jsme nasbírali 269,6 kg vršků od PET lahví.

Ovšem než jsme Klárce vršky poslali, udělali jsme 2.5. společnou fotku pro Klárku. Někteřížáci vytvořili na nádvoří naší školy z vršků nápis, u kterého jsme se společně všichni vyfotili a fotku poslali rodičům Klárky.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří sběrem alespoň jednoho vršku pomohli dobré věci. Pochvalu za pomoc si zaslouží žáci O.Tomický, D.Praunspergrová, T.Němec (vršky poctivě vážili), T.Bosáková, J.Adamovicová, K. Zuzaňáková, A.Lederer, M.Orlíková(vyskládali nápis z vršků), J.Budín, R.Pařenica(nápis kreslili), sl.asis. L.Malcherové( foto) a p.uč.Bláhová( podnět). Fotografie z celého sběru si můžete prohlédnout na web.stránkách školy. R.Šandová

» Mail Klárce 5.5.2012:

Milí rodiče a Klárinko,sbírali jsme víčka od PET lahví už dříve s tím, že je odevzdáme a něco hezkého si do školy koupíme. Ovšem, když jsme se nedávno dozvěděli o Tobě, ani chvilku jsme nezaváhali a nasbírané vršky (269 kg) Ti posíláme. Také ti posíláme pozdrav v podobě fotografie. Přejeme Ti hodně síly k překonávání překážek, které pro tebe život přichystal a budeme na tebe myslet i nadále. Krásné, jen sluníčkové dny ti přejí žáci a učitelé ZŠ Pohořská Odry

» Mail rodičů Klárky vám všem 5.5.2012:

Nádhernéééééééééééééé!!!

Krásný večer, nenapadá nás žádné jiné slovo než WOW!!! To je úžasnééé!!! Moc se Vám to povedlo a je to skvělý nápad:) Jen DÍKY nám připadá moc málo, opravdu supeeeeeeeeeeeeeer!!! Můžeme prosím zveřejnit odkaz na Klárinčiných stránkách na Vaši školu a tyto fotečky?! Ještě jednou moooocděkujemeeee!!! Přejeme Vám, všem dětičkám i učitelům a jejich rodinám jen samé sluníčkové a usměvavé dny a Klárinka posílá z postýlky veeeeeelikou pusinku, děkujemeeeeeeeee,Slezákovi.